Son Yazılar

Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Yenişehir Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından koordine edilen ” Özel Eğitim Kurumları arası Zihinsel engelliler Futbol Turnuvası

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Yenişehir Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından koordine edilen ” Özel Eğitim Kurumları arası Zihinsel engelliler Futbol Turnuvası” tamamlandı. Dereceye girenlere ödül olarak altın verildi.

ÖDÜL TÖRENİNE YOĞUN İLGİ

 

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler  Haftası”  nedeni ile  düzenlenen “Zihinsel Engelliler Futbol Turnuvası” sona erdi. 18-28 Mayıs tarihleri arasında Vali Ahmet Cemil Serhadlı Tesisleri’nde yapılan maçlara  katılım yüksek olurken, turnuvayı Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Yenişehir Rehberlik Araştırma Merkezi organize etti.

Maçlardan sonra ödül töreni düzenlendi. Ödül törenine Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Zülfi Toman, TFF Diyarbakır Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Milli Eğitim İl Müdürü  Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Faruk Aydın, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurezzak Tekin, ASKF Başkanı Remzi Dayan, Yenişehir Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hıdır Çakın, Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Selim Kaplan, TÜFAD Diyarbakır Şube Başkanı Samet Karakaş, özel rehabilitasyon merkezlerinin  müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri ile veliler  katıldı.

  Dereceye giren  öğrencilere altın, madalya ve kupa ile belgeleri  verildi. Turnuvada Diyarbakırspor’un eski oyuncuları da gösteri maçı yaptı.

 

TOMAN :”HEPSİ HEYECAN VE RENK KATTI”

 

  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Zülfi Toman,etkinliğe katılan özel eğitim ve rehberlik merkezlerine teşekkür etti.  Toman,”Müdürlüğümüze bağlı olarak  engellilere hizmet eden 46 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Özel Eğitim Okulu, biri Ortaöğretim okulu olmak üzere İlköğretim Okulları bünyesinde açılmış 16 Özel Eğitim Sınıfı, 5 Otistik Çocuklar Eğitim Sınıfı, Bağlar İlçesinde 2 Destek Eğitim Odası ile Engelli bireylerimize eşit ama aynı zamanda pozitif ayrıcalığı olan eğitim kurumları ile hizmet vermekteyiz. Engelli bireylere gerekli eğitim ve sosyal imkânlar sağlandığında neler başarabilecekleri hepimizin malumudur. Bilimden sanata, eğitimden siyasette ve hayatının her alanında başarılı engelli isimleri görmek mümkündür. Geçen eğitim öğretim yılında İlimizde görme engelli bir kardeşimiz ÖSS Sözel Puanda birinci olmuştu. Futbol turnuvasına katılan özel eğitim kurumlarına teşekkür ediyorum. Hepsi ayrı bir renk ve heyecan kattı” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Diyarbakır Bölge Müdürü Serkan Bayhan’ın bu anlamlı turnuvanın organize edilmesinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Zülfi Toman’a  plaket verdi. 

diyarbakirsoz.com

Bir cevap yazın