TURKCELL, engelli sporcuya sponsor

TURKCELL, engelli sporcuya sponsor

TURKCELL, engelli sporcuya sponsor

Bedensel engelli silah atıcısı Pervin Ayli, Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nda, Turkcell’in sponsorluğunda yarışacak.

Pervin Ayli, 16-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nda, Türkiye adına yarışacak.

Turkcell, bireysel sporlara verdiği destek kapsamında, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenecek organizasyonda Türkiye adına yarışacak Turkcell Global Bilgi çalışanı Pervin Ayli’yi destekleme kararı aldı.

Havalı Silahlarda 2006, 2007 ve 2008’de Türkiye birincilikleri, 2009’da Türkiye ikinciliği, Hırvatistan, Polonya ve Almanya’da düzenlenen uluslararası yarışmalarda dereceler, GAP Oyunları’nda birincilik gibi pek çok başarıya imza atan Pervin Ayli, bu yıl yaptığı derecelerle olimpiyat baraj puanını geçerek, 2012’deki Londra Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell olarak Türk sporunun başarılarını geleceğe taşımak vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayarak, ”Yıllardır takım sporlarına verdiğimiz desteğin yanı sıra bireysel sporlarda ülkemizi temsil edecek başarılı sporcular yetiştirmek için gayret içerisindeyiz. Kendi dalında başarılara imza atmış olan Pervin Ayli’yi de madalya yolunda destekliyor olmaktan ötürü çok mutluyuz. Pervin, bu alanda herkese örnek olabilecek çok azimli ve başarılı bir sporcumuz” dedi.

Yaklaşık bir yıldır Turkcell Global Bilgi için ev ofisinden çalıştığını anlatan Pervin Ayli de, bu ilk iş tecrübesinin hayatına farklı bir yön verdiğini söyledi. Ayli, ”3,5 yaşında geçirdiğim bir rahatsızlıktan sonra bedensel engelli oldum. Ama hayatımda spor hep oldu. En büyük değişikliği Turkcell Global Bilgi’de çalışmaya başladıktan sonra yaşadım. Severek yaptığım bir işe kavuştuktan sonra, atıcılıkta da daha azimle çalışmaya başladım. Şimdi en büyük hayalim, turnuvada dünya şampiyonu olmak ve kupayı ülkeme getirmek” diyerek duygularını ifade etti.

1962 Diyarbakır doğumlu Pervin Ayli, 3,5 yaşında geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı kalarak sürdürüyor.

Bir cevap yazın