Gülşah’a Tenis Jesti

Gülşah'a Tenis Jesti

Gülşah’a Tenis Jesti

Ödemiş’te belediyeyle ortaklaşa yaz spor okulu açan Tenis ve Dağcılık Kulübü Gülşah Kaçan’ın isteği üzerine tekerlekli sandalye tenisini başlattı.

Ödemiş’te belediyeyle ortaklaşa yaz spor okulu açan Tenis ve Dağcılık Kulübü, Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü 11. sınıf öğrencisi, doğuştan ortopedik engelli 16 yaşındaki Gülşah Kaçan’ın isteği üzerine tekerlekli sandalye tenisini başlattı.

Kaçan, antrenör Osman Yıldız gözetiminde çalışırken, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Menajeri Diana Fowler, Bedensel Engelliler Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Kemal Koz ve milli sporcular Büşra Ün ile Osman Tarın, Ödemiş’e gelerek genç kıza moral verip birlikte korta çıktı.

Milli bile olur

Fowler, bu branşı tanıtmak ve Gülşah’a cesaret vermek için geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Gülşah eve kapanmak yerine günlük yaşamın içinde olmayı seçen yetenekli ve yürekli bir kızımız. Bu dalda dünya altıncısı olan Büşra Ün ile uluslararası alanda ülkemizi temsil eden Osman Tarın’ı, çalışarak neler yapılacağını göstermek için getirdik. Eminim ki, Gülşah da çok çalışarak gelecekte milli takımda forma giyebilecek düzeye gelecektir.”

Kaçan, ailesinin desteğiyle spora başladığını belirterek, “Tenisi çok seviyorum. Milli takımda yer alan Büşra Ün ve Osman Tarın’ı görmek, onlarla tenis oynamak bana büyük moral verdi. Amacım bu dalda başarılı olmak“ dedi.

Engellilere çağrı

Kültürkpark Tenis Kulübü Antrenörü Osman Yıldız ise, yaz döneminde iki ay Ödemiş’te kurs verdiğini söyledi, “Gülşah çok yetenekli ve çok istekli bir öğrenci. Çok kısa sürede büyük aşama yapacağına inanıyorum. Ödemiş ve çevresindeki tüm engelli gençleri çalışmalara bekliyorum.”

0DHA

Bir cevap yazın