Zihinsel Engelliler Türkiye Bowlıng Şampiyonası Yapıldı

Zihinsel Engelliler Türkiye Bowlıng Şampiyonası Yapıldı

Zihinsel Engelliler Türkiye Bowlıng Şampiyonası Yapıldı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun (TÖSSFED) düzenlediği Türkiye Bowling Şampiyonası İzmir’de yapıldı. Ege Park Mavişehir Park Bowling Salonu’nda…

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun (TÖSSFED) düzenlediği Türkiye Bowling Şampiyonası İzmir’de yapıldı. Ege Park Mavişehir Park Bowling Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya 31 ilden 94 sporcu katıldı.

Şampiyonada bölgelerde birinci olan sporcuların yarıştığını belirten TÖSSFED Başkanvekili Muhammed Abdullah Tuncay, Türkiye Şampiyonası’nın ayrıca milli takım seçmeleri özelliğini de taşıdığını söyledi. Burada birinci olan grupların daha sonra yapılacak kamplara alınarak milli takıma girme mücadelesi vereceğini ifade eden Tuncay, buradan gelecek 10 sporcu arasından 4 sporcuyu milli takıma alacaklarını söyledi. Düzenlenen bu şampiyonanın engelli sporcuları topluma kazandırmanın en iyi yollarından biri olduğunun altını çizen Tuncay şunları söyledi: “Türkiye Şampiyonası’nın amacı milli takımlarda oynayacak oyuncuları bulmak. Biliyorsunuz 2007 yılında yapılan Özel Spor Olimpiyatları’nda Türkiye 196 ülke arasında birinci olmuştu. Amacımız bu başarıyı sürdürmek. Bizim ailelerden isteğimiz, bu durumda olan çocuklarımızı illerimizde bulunan federasyon temsilciliklerine getirip başvurmaları. Bu şekilde çocuklarımızı kazanabiliriz.”

Şampiyonada birinci olan ekipler milli takım seçmelerine katılacaklar.

Haber Fx

Bir cevap yazın