Engell İçin Geri Vitesli Motosiklet

SAMSUN’da 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bulunan bir atölyede ortopedik engelliler için geri vitesli 3 tekerlekli motosiklet üretildi.

SAMSUN’da 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bulunan bir atölyede Mehmet Demir tarafından ortopedik engelliler için geri vitesli 3 tekerlekli motosiklet üretildi.

SAMSUN’da 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bulunan bir atölyede Mehmet Demir tarafından ortopedik engelliler için geri vitesli 3 tekerlekli motosiklet üretildi. Demir, motosiklette geri vites olmasının engelliler açısından çok önemli bir özellik olduğunu söyledi.

Atölyenin sahibi Mehmet Demir tarafından yaklaşık 3 yıldır üretilen engelli motosikletlerine 1 yıl önce geri vites sistemi yerleştirildi. Demir, 2 tekerlekli motosikletlere çeşitli eklemeler yaparak engellilerin kullanabilecekleri 3 tekerlekli motosiklet haline dönüştürdüklerini belirtti. Demir, “Ortopedik engelli vatandaşlar motosikletleri kullanırken geri gitme konusunda sıkıntı yaşıyorlardı. Biz de bu sorunu çözmek için 3 tekerlekli motosiklete geri vites sistemi ekledik. Bu sayede motosiklet hem ileri hem de geri gidebiliyor” dedi.

Mehmet Demir, Türkiye’de engelliler için özel motosikletlerin yapıldığını fakat hiçbirinde geri vites sisteminin bulunmadığını söyledi. Mehmet Demir, “Özellikle geri vites sistemi engelli vatandaşlarımızın motosikleti daha rahat kullanmalarını sağlıyor. Zaten bu kişilerin motosikleti geriye doğru hareket ettirmesi çok zor. Biz geri vitesli bu motosikletle onların bu sorununa çözüm yolu da bulmuş olduk” diye konuştu.

Geri vitesli motosikletler 4- 6 bin TL’den satışa sunuldu.

Hürriyet

Bir cevap yazın