Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

adaKâğıt üzerine yazılan kişisel veriler veya kurumsal firmaların kurumsal bilgileri her zaman için önemlidir. Kötü niyetli kişilerin eline geçtiği takdirde ciddi zararlara neden olup bir silah gibi kullanılabilecek bilgilere yetkili kişilerden başka kimsenin erişmemesi ve onlara sahip olmaması gerekir. Bu nedenle de çöp kutularına atılan her önemli belge ve bilgi büyük bir risktir.

Bu riski ortadan kaldırmak ve özel bilgilere kimsenin ulaşmaması içinde işi biten ve artık ihtiyaç duyulmayan her belge evrak imha makinesi tarafından kullanılamayacak şekilde imha edilmesi gerekir. Yapılacak olan imhanın da bilginin niteliğine göre farklı şekillerde ve özelliklerde ki imha makineleri tarafından yapılması gerekmektedir.

İmha makinelerinin 4 farklı çeşidi bulunur. Her imha makinesi sahip oldukları özelliğe bağlı olarak çalışır ve belgeleri imha eder. Bu çeşitlilik bilgilerin gizliliğine ve önem derecesine göre de değişir. Bu evrak imha makinesi çeşitlerinden ilki kişisel – ekonomik serisidir. Bu seride günlük sıradan evrakların, belgelerin, müsvedde kâğıtların imhası yapılır.

Ofis serisinde ise sürekli belgelerle işlem yapan muhasebe, noter, avukatlık gibi mesleklerde ki yoğun evrak trafiğinde ihtiyaç duyulmayan evrakların daha kolay ve hızlı imha edilmesi sağlanır. Performans serisi evrak imha makinesi önemli bilgilere sahip evrakların yanı sıra belge, kağıt, evrak takibinin yoğun olduğu yerlerde tek seferde birden fazla evrakın imhası yapılabilir.

Yüksek güvenlik seviyesinde ki evrak imha makinesi ise tek seferde 30’dan fazla kâğıdı imha edebilir. Ayrıca kredi kartı, CD, veri depolama cihazları, kâğıtlarda ki tel zımba gibi metalleri de hızlıca ve kolayca yok eder.