Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

ada

Su kaçağı suyun kapalı tesisatlar içerisinde yer alan borularda ve boru eklemlerinde meydana gelen kırılmalar ve çatlaklardan sızmasıdır. Ev temizliği için kullandığımız temizlik ürünlerinin hemen hemen hepsinde yakıcı kimyasallar bulunur. Bu kimyasallar belli bir süre sonra su tesisatı içerisindeki malzemenin aşınarak zayıflamasına sebep olur. Zayıflayan ve eskiyen noktalar belli bir süre sonra delinerek ya da çatlayarak suyun dışarı sızmasına neden olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su Sızıntısı Tespiti su tesisatının genellikle kapalı olarak inşa edilmesi ve boru hattının tam olarak nereden geçtiği bilinemediği için çok kolay değildir. Eskiden tesisatçılar su kaçağını bulabilmek için suyu açarak dinleme yaparlardı. Su Kaçak Tespiti tahminen yapılır ve bölgenin etrafı kırılarak hasarlı boru bulunur. Sonrasında ise yenisi ile değiştirilirdi. Eski teknikler ile sorunu çözmek oldukça zordu. Çünkü tesisatçı su kaçağını bulabilmek için etrafa da ciddi zararlar vermek zorunda kalmaktaydı. Gereksiz yere duvarlar ve fayanslar kırılır; ekstra masraf çıkarılırdı.

Firmamız Su Kaçağı Tespit Cihazı sayesinde bu tip sorunları kısa bir sürede çözüme kavuşturabilmektedir. Son teknoloji ile geliştirilen kameralı cihazlar tesisat boyunca görüntüleme yaparak sorunun kaynağını çok kısa bir sürede tespit eder. Eğer sorun küçükse ufak bir delik veya çatlak varsa; özel aparatlar yönlendirilerek kaynak işlemi yapılır. Kaynağın kurtarmayacağı derecede bir sorun varsa bu sefer sadece birkaç fayans sökülerek sorunlu boru değiştirilir. Bu sayede hem vakit kaybedilmeden sorun çözülmüş olur hem de sadece problemli alan üzerinde çalışılacağı için etrafa zarar verilmez.