Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Para sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde para sayma, banknot ayırma, doğru hesaplama, sahte para bulma gibi işlemler oldukça uzun ve sıkıcı geçer. Çalışanların para sayma işi ile uğraşması firmanın personelinden alacağı verimi düşüreceği için dolaylı yoldan firmanın kar marjı da düşer. Ayrıca yoğun iş temposu arasında sahte paraların gözden kaçması ve fark edilememesi de kuruma doğrudan zarar verir.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı asıl işi para ile ilgili olan kurumların bu iş yükünden kurtulması için para sayma makinesi alması gerekir. İlk bakışta kuruma ekstra maliyet getireceği düşünülse de zaman içerisinden makinenin sağladığı yararlar fark edilince bu düşüncenin yanlışlığı da gün yüzüne çıkar. Üstelik her bütçeye uygun para sayma makinesinin olması da oldukça bu makineleri daha cazip kılıyor.

Farklı özelliklere sahip olunsa da madeni bozuk metal para sayma ekleri 290 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Bozuk para sayma makineleri TL ve Krş sayma özelliğiyle de her türlü bozuk parayı hızlı bir şekilde sayar. Sayım sonrasında da LED ekranda toplam tutarı ve bozuk para türlerinin adedini gösterir.

Kâğıt para sayma makinesi ise USD, TL ve Euro farklı banknotları karışık dahi olsa yanlışsız bir şekilde hesaplayabiliyor. Dakika da 1500 adet banknot sayabilen makineler sahte para kontrol tespiti için MG, UV, IR, MT, 3D, DD gibi farklı sensörleri kullanarak sahte paraları kesin olarak algılıyor. Katlı para, yırtık para ve bantlı paraları da ayırt ederek arızalı paraları da ayırarak size en sağlam ve temiz paraları bırakır.