Başakşehirli Engelliler Piknikte Buluştu

Başakşehirli Engelliler Piknikte Buluştu

Başakşehirli Engelliler Piknikte Buluştu

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı Özürlüler Komisyonunun düzenlediği geleneksel piknik programını Şamlar Piknik alanında gerçekleştirdi.

Engelliler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen pikniğe; İstanbul 3.Bölge Milletvekili Lokman AYVA‚ İlçe Başkanı Ahmet Selim KÖROĞLU‚ Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL‚ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ŞAHİN‚ Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda engelli vatandaşımız  katıldı.

Renkli yarışmalara sahne olan piknikte Ak parti 3. bölge milletvekili Lokman AYVA bir konuşma yaptı. Özellikle engellilerin sosyal hayata iştiraki konusuna vurgu yapan Lokman AYVA anayasa değişikliklerinin özürlülere yönelik kazanımlarından da söze etti.

Engelliler ve ailelerinin buluştuğu programda‚ Çalınan müzikler‚ dağıtılan yemek‚ çay ve meyvelerle günlük yaşamın getirdiği stres ve gönüllerince dışarı çıkamama gibi zorluklardan bir nebze de olsa uzaklaşıp‚ yaşama sevinci dolu olan bir gün geçirdi. Ayrıca engelliler yumurta tokuşturma‚ tiyatro ‚ konser ve folklor gösterileriyle coştu.

Bir cevap yazın