Cam Çocuk Berat’ın Akülü Araç Sevinci

Van Valisi Münir Karaloğlu, doğuştan cam kemik hastalığı sebebiyle yürüyemeyen 12 yaşındaki Berat İdil’e akülü araç, bedensel engelli olan 2 vatandaşa da tekerlekli sandalye hediye etti.

Selimbey Mahallesi Tebrizkapı Sokak’ta oturan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Berat İdil, Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) talep ettiği akülü aracına kavuştu. SYDV tarafından alınan akülü araç bugün Vali Münir Karaloğlu tarafından Berat’a hediye edildi. Annesi Fikriye İdil ile birlikte aracını almaya gelen Berat, aracına binerek ilk sürüşünü de valilik koridorunda yaparak sevincini paylaştı. Vali Karaloğlu’na teşekkür eden Berat, akülü araç ile eğitimine daha rahat edeceğini söyledi. Berat ile yakından ilgilenen Vali Karaloğlu, cam çocuğun Beşiktaşlı olduğunu öğrenince de elleriyle ‘çak’ yaparak onunla şakalaştı.

Anne Fikriye İdil, oğluna akülü araç hediye eden Vali Münir Karaloğlu ve Vali Yardımcısı Halil Berk’e teşekkür ederek, 18 yaşında aynı rahatsızlığı olan Adem’e de akülü araç alınmasını talep etti. Ayrıca eşinin okulda geçici olarak çalıştığını maddi durumlarının iyi olmadığını belirterek, askerden yeni gelen 22 yaşındaki Seyit İdil’e de iş istedi. Vali Karaloğlu da SYDV yetkililerine 18 yaşındaki Adem İdil’e de bir adet akülü araç alınmasını talimatını verdi. Ehliyet sahibi olan çocuğunda işe yerleştirilmesi konusunda yardımcı olacağını belirtti. Vali Karaloğlu’nun yakın ilgisine teşekkür eden anne Fikriye İdil, “2 çocuğum cam kemik hastalığına yakalandığı için büyük sıkıntı yaşıyoruz. Eşim okulların açık olduğu zamanlarda müteahhit yanında temizlikçi olarak çalışıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) çocuklarım için akülü araç talebinde bulunduk. Araç alınarak bize teslim edildi. Sayın Valimizin yakın ilgisi ve desteği bizlerin sıkıntısını azda olsa hafifletti. İşsiz olan oğluma da iş konusunda yardımcı olursa bizleri daha çok mutlu edecektir. Kendisine teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Vali Karaloğlu, yine SYDV tarafından alınan 2 tekerlekli aracı da Alipaşa Mahallesi’nde oturan bedensel engelli Esra Yüzügülen ve Bahçesaray ilçesine bağlı Akyayla köyünde EMS hastası olan Muzaffer Polat’ın yakınlarına hediye etti.

Haberciniz

Bir cevap yazın