Elazığ’da uzman bakıcı yetiştirilmesi projesi

Elazığ Sosyal Hizmetler Müdürü Zeynel Abidin Koç, kentte 60 yaş üstüne yönelik 2005 yılında 54 kişilik huzurevi açıldığını….

Elazığ Sosyal Hizmetler Müdürü Zeynel Abidin Koç, kentte 60 yaş üstüne yönelik 2005 yılında 54 kişilik huzurevi açıldığını, bir hayırseverin desteğiyle ek bina yapılarak kapasitesinin 108`e çıkarıldığını söyledi.
Huzurevinin 25 kişilik bölümünü özel yaşlı bakım rehabilitasyon merkezine çevirdiklerini ifade eden Koç, şunları kaydetti:“Engeli yaşlılara evde bakılması için aileleri teşvik ediyoruz. Ailelere bunun için asgari ücret vererek destekte bulunuyoruz. Ayrıca aileyi hastamıza gerekli bakımı yapıyor mu diye zaman zaman kontrol ediyoruz.“
Koç, hasta yaşlı ve engelli bakımı için Halk Eğitim Merkezi ile birlikte AB Hibe Programları kapsamında 200 bin avro bedelli proje hazırladıklarını, kabul edilmesi halinde uzman bakıcı yetiştirileceğini kaydetti. Elazığ Belediyesi’nin de 65 yaş üstü yaşlılara ulaşımda kolaylık sağladığı, yaşlıların yarım biletle belediye otobüslerinden faydalanabildiği belirtildi.
Gün Işığı Gazetesi

Bir cevap yazın