Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Engelleri kaldırdılar

Engelleri kaldırdılar

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, “Oyun ve Spor Şenliği” düzenledi.

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, “Oyun ve Spor Şenliği” düzenledi, 70 ilköğretim öğrencisiyle 40 engelli çocuğu buluşturdu. Minikler, birlikte oyunlar oynayıp, spor yaparak tüm engelleri aşarken, arkadaşlık duygularını da geliştirdi. ‘Haydi Sen De Katıl’ sloganıyla yola çıkarak, ilköğretim öğrencileriyle engelli çocukları bir araya getirdiklerini anlatan Doç. Dr. Dilara Özer, şunları söyledi:

Kaynaşma önemli

“Özel gereksinimli çocuklar çoğu zaman kendi içlerinde yalnız kalmaya itiliyor. Kendileri için oluşturulmuş özel okullara, kurumlara gidiyor ve toplumla bütünleşmede bir takım sıkıntılar yaşıyor. Biz burada onların kendi akranlarıyla bir araya gelerek çeşitli oyunlara, aktivitelere katılabileceklerini herkese kanıtlamak istedik. Bu konuda da başarılı olduk.”

Bir cevap yazın