”Engelli Çocuk” Portreleri

Engelli çocuk temalı portreler yapan üniversite öğrencisi, sınıf arkadaşıyla Kütahya’da segi açtı.

Engelli çocuk temalı yağlı boya tablolar yapan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğrencisi, sınıf arkadaşıyla Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) sanat galerisinde sergi açtı.
DPÜ GSF 4. sınıf öğrencisi Bahtınur Çobankent (23), AA muhabirine, Ağrı’da doğduğunu ve çocukluğunun geçtiği Manisa’da resme ilgi duymaya başladığını anlattı. Resmin kendisi için daima büyük bir tutku olduğunu belirten Çobankent, gelecek yıl formasyon eğitimi alıp resim öğretmenliği yapmayı düşündüğünü söyledi.
Sınıf arkadaşı Şahsenem Aktaş ile açtıkları sergide 30 yağlı boya ve gravür baskı tablonun yer aldığını kaydeden Çobankent, resmin etkileyici olması için duygulara hitap etmesinin gerektiğine inandığını bildirdi. Çobankent, şöyle konuştu:
”Kardeşim ateşli bir hastalık geçirdi ve engelli oldu. Bu yüzden engelli çocuklar beni çok etkiler. Bir engelli görünce hemen duygulanırım. Engelli çocuk teması, resim çalışmalarında fazla ele alınmamış bir konuydu. İlk yaptığım yağlı boya engelli portresi etkileyici oldu. 3-4 karma sergiye katıldım ve çok beğenildi. Şimdiye kadar yaptığım ve sergide yer alan engelli çocuk portreleri görenlerin ilgisini çekiyor.”
Çobankent, kardeşiyle ilgili bir çalışmasının olmadığını dile getirerek, onun portresini de yapmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.
Sergi, 24 Mayıs’a kadar izlenime açık kalacak.

 

(AA)

Bir cevap yazın