Engelli izciler gönüllerince eğlendi

Engelli izciler gönüllerince eğlendi

Engelli izciler gönüllerince eğlendi

Türkiye Beyaz Ay Derneği tarafından Erzincan’da düzenlenen, Türkiye 1. Engelli İzci Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Ekşisu Mesire alanında yapılan kampın ardından Erzincan Belediye Sarayı önünde kamp ateşi yakılarak engelli öğrenciler gönüllerince eğlendi.

Belediye sarayı önünde düzenlenen programda Beyaz Ay Derneği Erzincan Şubesi adına konuşan Yusuf Özarslan Erzincan’da düzenlenen kamp hakkında bilgi verdi.Türkiye Beyaz Ay Derneği Genel Başkan Vekili Mehmet Öcalan ise engellilerin sorunlarına değinerek izci şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Engelli öğrencileri Erzincan’da misafir etmekten mutlu olduklarını dile getiren belediye Başkanı Yüksel Çakır ise engellilerin sorunlarının çözümü aşamasında tüm kesimlere görev düştüğünü vurguladı.Yapılan konuşmaların ardından Kamp ateşi yakıldı ve eğlence programına geçildi. Programda il dışından gelen engelli izciler gösterilerini sundular. İzcilerin gösterileri programa katılanlar tarafından beğeniyle izlendi.

Daha sonra Şenliğin gerçekleşmesinde katkıları olan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Milli eğitim Müdür vekili Özer Hayli, İl İzci Kurulu Başkanı Mehmet Yağcıoğlu’na plaket verildi. Engelli öğrenci Rümeysa Okumuş’ un seslendirdiği şiir ise katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Programda olmamasına rağmen Erzincanlı bir engelli gencin Michael Jackson taklidi ise büyük alkış aldı. Ardından görme engelli Ömer ve Mizgin kardeşlerin halk müziği konserine geçildi. Ömer ve Mizgin kardeşler seslendirdikleri türkülerle katılımcılara güzel bir akşam yaşattılar. Belediye Başkanı Yüksel çakır’da zaman zaman söylenen türkülere eşlik etti. Başkan Çakır Ömer ve Mizgin kardeşlere teşekkür ederek kendilerine Erzincan hatırası bakır tabak hediye etti.

Beyaz Ay Derneği tarafından Erzincan’da düzenlenen Türkiye 1. Engelli İzci Şenliği katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bir cevap yazın