Engelli Öğrenciler Anadolu Turunda

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl Anadolu turuyla 10 bin 240 öğrenciye gönül köprüsü kurduracak. Bunlar arasında 500 engelli öğrenci yer alacak.

Özel Manavgat Esma Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Şerafettin Çetin, Bakanlığın 2 yıldır hayata geçirdiği Gönül Köprüsü Projesi’nde engelli çocukların bulunmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Şerafettin Çetin, farklı illerden öğrencilerin kaynaşarak, dostluk kurmasını sağlayan ‘Gönül Köprüsü Projesi’ni yürekten desteklediklerini belirtti.

Antalya’ya gelen öğrencilerin bazılarının hayatlarında ilk defa denizi gördüğünü dile getiren Çetin, “Antalya’ya gönül köprüsü kurmaya gelen öğrenciler arasında engellilerin de olması bizleri ayrıca sevindirdi. İlçemize gelen engelli öğrencileri Manavgat Şelalesi, bot turu, Oymapınar, Taşağıl Beşkonak Köprülü Kanyon, Selge, Seleukeia, Side Antik Kent, müze, Side Antik Tiyatro ve Apollon Tapınağı’nı en güzel şekilde gezdireceğiz.” diye konuştu.

Öte yandan, görme özürlü AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, bakanlığın 2 yıldır hayata geçirdiği projeyi gönülden desteklediğini ifade etti. Ayva, bu yıl projede 500 yürüme, konuşma, görme ve fiziksel engelli öğrencinin olmasının doğru ve yerinde bir karar olduğunu kaydetti. Ayva, “Bu tür etkinliklerle öğrenciler bir birleriyle gönülden kaynaşacaktır. Gönül kapılarını bir birine açarak kalıcı dostluklar kuracaktır.” dedi. Yürüme engelli öğrenci Elif Naz Yılmaz ise gezi süresi ve mihmandar ailede kaldıkları süre içinde günlük tuttuğunu, ileride günlüklerini kitap haline getirmeyi düşündüğünü ifade etti.

Zaman

Bir cevap yazın