Engelliler ‘kolejli’ oluyor

GÖRME engelli AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva’nın genel başkanı olduğu Beyazay Derneği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün himayesinde, engelli çocukların iyi eğitim almaları için “Eğitim Her Engeli Aşar” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, Esenyurt’ta hayırsever işadamı, FİYAPI’nın sahibi Fikret İnan tarafından yaptırılacak olan, “Fikret İnan Engelliler Koleji”nin temeli, Hayrünnisa Gül tarafından dün törenle atıldı.

Hayrünnisa Gül’ün Ankara’daki programı göz önüne alınarak, kendisine temel attırıldı, protokol konuşmaları daha sonra yapıldı. İnşaatın kısa zamanda bitmesi temennisinde bulunan Hayrünnisa Gül, temele harcı koyacak Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ve Beyazay Derneği Başkanı AKP Milletvekili Lokman Ayva ile butona basarken, “Hayırlı olsun. Diğer hayırseverlere de örnek olur. İnşallah arkası gelir, diğerlerini de beraber açarız” dedi. Gül tören alanından ayrılırken, engelli ailelerin çocuklarını sevdi, bazılarının dertlerini dinledi, fotoğraflar çektirdi. Hayrünnisa Gül, Fikret İnan’ın 2.5 yaşındaki kızı Ceylin’i de bir süre kucağına aldı.

3 milyon TL

Arsası Esenyurt Belediyesi tarafından verilen, yaklaşık 3 milyon lira harcanacak ve 1 yılda tamamlanacak 5 katlı kolejin, her katında bir engelli grubu eğitim yapacak. 5 bin metrekare kapalı alana sahip olacak kolejde, spor aktiviteleri yapılabileceği gibi bir de kapalı yüzme havuzu bulunacak. Okulda İngilizce eğitim de verilecek.

Mustafa Kınalı – Hürriyet

Bir cevap yazın