Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Engelli Öğrencilerden El Sanatları Sergisi

Engelli Öğrencilerden El Sanatları Sergisi

Bayburt Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrencilerin yaptıkları el sanatı ürünler sergilendi.

Sergisinin açılışını yapan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, zihinsel ve bedensel engelli öğrencilerin sergisini gezerek, birbirinden güzel ürünleri inceledi. Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Selahattin Kondolot ve Raif Kalekahyası ile birlikte sergiye yakın ilgi gösteren Belediye Başkanı Polat, zihinsel engelli öğrencilerin emekleriyle ortaya çıkardıkları eserleri örnek göstererek, çocukların engelleri nasıl aştıklarından ders alınması gerektiğini dile getirdi.

Bayburt Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Murat Köse, “Çocuklarımızın emeğiyle ortaya çıkan bu eserlere vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz. İnsanlarımız buraya gelerek bu çocuklarımızın engelleri nasıl aştıklarını görmelerini ve buradan alacakları herhangi bir ürünle onlara katkı sağlayacaklarını unutmamalıdırlar. Ayrıca bu çocuklarımızla kaynaşmalarını da istiyoruz” diye konuştu.

Öğrencilere katkı amaçlı düzenlenen sergide, ebru, kumaş, cam ve ahşap boyama, takı tasarım çalışmalarının yer aldığı sergi, 3 gün ziyaretçilere açık olacak.

Haber Fx

Bir cevap yazın