Engelli öğrenciye dayak iddiası

Engelli öğrenciye dayak iddiası

Engelli öğrenciye dayak iddiası

Muğla’nın Ortaca ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan 12 yaşındaki Tuğcan Ç. isimli otistik öğrencinin, öğretmeni Mustafa…

Muğla’nın Ortaca ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan 12 yaşındaki Tuğcan Ç. isimli otistik öğrencinin, öğretmeni Mustafa Ş. tarafından derste dövülerek hastanelik edildiği iddia edildi.

Tuğcan Ç.’nin annesi Sevil Ç. öğretmenin çocuğunu döverek hastanelik ettiğini belirtirken, rehabilitasyon merkezi müdürü ve Mustafa Ş.’nin eşi olan Semra Ş., dayak iddiasını yalanlayarak aile hakkında dava açacağını kaydetti. Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, dayak iddialarının savcılık tarafından araştırıldığını, okuldaki kamera kayıtlarının incelendiğini ifade etti. Anne Sevil Ç., Mustafa Ş.’nin okul çıkışı kendisini arayarak görüşmek istediğini kaydederek, “Rehabilitasyon merkezindeki oğlumun öğretmeni Mustafa Ş. benimle görüşmek istediğini söyledi.

Oğlumla derste şakalaştığını, beyaz tenli olduğu için teninin biraz kızardığını söyledi. Ancak oğlum eve geldiğinde altına kirletmişti. Yüzünde ve sırtında morluklar vardı. Hemen okula gittim, fakat Mustafa Ş. işim var diyerek benimle görüşmek istemedi. Oğlumu hemen Ortaca Devlet Hastanesi’ne götürdüm ve darp raporu aldım. Ardından Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek hakkında suç duyurusunda bulundum.” dedi. Rehabilitasyon merkezinin müdürü Psikolog Semra Ş. ise iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Aile hakkında dava açacaklarını belirten Semra Ş., “Tuğcan sürekli sınıfta hırçınlaşan bir çocuktu. 18 Mayıs tarihinde de aynı durum yaşandı. Tuğcan hırçınlaşarak kendisine zarar vermeye başladı. Yüzünü ve yanaklarını tırmalayarak bağırdı. Öğretmenimiz de ona müdahale etti. Bu duruma diğer öğretmenler ve öğrencilerin velileri de şahittir. Dayak söz konusu değildir. Annesine Tuğcan’ın durumunu anlattık ve bir kez derse girerek takip etmesini istedik, ama gelmedi.

Zaten aile bu çocuğa sahip çıkmıyor. Öğretmenimiz Mustafa Ş. de hastaneden rapor aldı. Çocuk kendine zarar vermiştir. Sevil Ç.’ye hakkımızda yaptığı suçlamalar nedeniyle maddi ve manevi dava açacağım.” diye konuştu. Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal dayak iddiasının araştırıldığını kaydetti. Gürdal, “Yaşanan dayak iddiası savcılığa intikal etmiştir. Konuyu araştırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 2 müfettiş talep edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen Mustafa Ş. hakkında idari soruşturma açtı. Rehabilitasyon merkezinin güvenlik kamerası kayıtları savcılık tarafından inceleniyor.” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın