Yalnız ve çaresiz

Yalnız ve çaresiz

Yalnız ve çaresiz

Başağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninde ur olduğu söylenen Hüseyin Kızıler, kafatasına takılan metal parçasından sonra konuşma…

Başağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninde ur olduğu söylenen Hüseyin Kızıler, kafatasına takılan metal parçasından sonra konuşma ve yürüme bozukluğu çekmeye başladı. Bir yurda yerleştirilen ve sınırdışı korkusuyla yaşayan Hüseyin Kızıler kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Pazarcıklı Hüseyin Kızıler’in (45) hayatı başağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kafatasına takılan metal parçası yüzünden alt üst oldu. Bonn’da gittiği bir hastanede beyninde ur olduğu söylenen Hüseyin Kızıler ameliyat edildi. Bu ameliyatta kafatasına bir metal parçası takıldı. Başağrıları iyice artan Hüseyin Kızıler’de bir süre sonra konuşma ve yürüme bozukluğu ile görme güçlüğü başladı. Kızıler sağlık sorunlarıyla boğuştuğu sırada eşinden ayrıldı. Yüzde 80 engelli belgesine sahip ve yaşamını sürdürmekte güçlük çeken Kızıler’e çocuğu gösterilmiyor. Bir yurda yerleştirilen Hüseyin Kızıler’in Almanya’daki oturumu birer aylık sürelerle uzatılıyor.

Durumum kötüleşiyor

Kızıler “Durumum her geçen gün kötüleşiyor. Sık sık hastaneye yatıyorum. Hem sağlığımı hem çocuğumu kaybettim. Kızım şu an 17 yaşında. Bana söylediklerine göre beni görmek istemiyormuş ama bu inandırıcı değil. Bazen kızımın okuluna gidip ona uzaktan bakıyorum. Fakat çocuğuma sarılıp, dokunamadıktan sonra ne önemi var. Sağlığım gitti en azından kızım yanımda olsun. Önceden oturumumu üçer ay uzatıyorlardı şimdi bir aya düşürdüler. Her an sınırdışı edilebilirim. Kızımın neden gösterilmediğini ve niçin süresiz oturum verilmediğini anlamıyorum. Ben de bir insanım. Bütün Türk ve Alman makamlarına başvurdum. Ama kimse bana sahip çıkmıyor. Gittiğim her yerde kapılar yüzüme kapanıyor. Avrupa’nın ortasında tek başıma ve çaresiz kaldım. Uzanacak bir yardım eli bekliyorum.”

Bir cevap yazın