Engelli yardımında engel kalktı

Engelli yardımında engel kalktı

Engelli yardımında engel kalktı

Almanya’nın Bielefeld kentinde Engellilerle Dayanışma Derneği’nin organizasyonu sonucu gurbetçi Türk aileleri …

Almanya’nın Bielefeld kentinde Engellilerle Dayanışma Derneği’nin organizasyonu sonucu gurbetçi Türk aileleri ve iş adamlarının makbuz karşılığı yaptıkları yardımlarla satın alınıp Ankara’ya gönderilen, ancak yaklaşık 6 aydır mevzuata aykırı olduğu gerekçesiyle Ankara Gümrük Müdürlüğü’nde tutulan engelli yardımı engeli Bakan Hayati Yazıcı’nın devreye girmesi sonucu ortadan kaldırıldı.

Ankara Hürriyet’in ısrarlı takibi sonucu görme engelli Ak Parti’li İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın konuya el atması sonucu engelli araçları sorunu ortadan kalktı. Bakan Hayati Yazıcı’nın da imzasından geçen engelli araçlar için bekletilen yardım, bugünlerde yerine ulaştırılacak.

Yardımlar sürecek

Derneği Başkanı Nurettin Yiğit “1997 yılında kurulan ve 52 üyesi bulunan derneğimiz Almanya’da büyük bir özveriyle çalışıyor. Bizler gurbetçi ailelerden ve iş adamlarımızdan topladığımız yardımlarla sedece engelli kardeşlerimiz engelini biraz olsun ortadan kaldırmak için çeşitli araçlar satın alıp, yerine ulaştırıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın