Engellilerin Tekerlekli Sandalye Sevinci

Engellilerin Tekerlekli Sandalye Sevinci

Engellilerin Tekerlekli Sandalye Sevinci

Milas’ta vatandaşlar tarafından başlatılan ve Milas Belediyesi’nce desteklenen pet şişe kapağı toplama kampanyası sonucunda…

Milas’ta vatandaşlar tarafından başlatılan ve Milas Belediyesi’nce desteklenen pet şişe kapağı toplama kampanyası sonucunda alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Milas’ta gönüllüler tarafından başlatılan ve Milas Belediyesi’nce desteklenen pet su şişe kapağı toplama kampanyası sonucunda elde edilen yaklaşık 200 bin pet su kapağının teslim edildiği Mavi Yol A.Ş. firması tarafından sağlanan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından teslim edildi.

Engelleri Aşalım sloganıyla başlatılan ve belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Birimi Engelliler Masasının çalışmasıyla tespit edilen ihtiyaç sahibi altı engelli vatandaşımız Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından tek tek ziyaret edilerek tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

Bu projeyle temel hedeflerinin çevre bilinci, engelli haklarına saygı ve farkındalığı yüksek bir toplum oluşmasına katkı sağlamak olduğunu belirten belediye Tokat, “Engelli vatandaşlarımızın gözlerindeki ışıltı ve mutluluk duygusu bizleri son derece memnun etmiş ve nedenli önemli bir çalışmaya imza attığımızı bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu mutluluğa aracı olan başta gönüllü vatandaşlarımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Fx

Bir cevap yazın