‘Engelsizkent’te eğlenme engeli!

'Engelsizkent'te eğlenme engeli!

‘Engelsizkent’te eğlenme engeli!

Ödemiş Belediyesi, yeni düzenlendiği Ahrandı Sosyal Tesisleri’ne tekerlekli sandalye ile gelebilecek vatandaşları ne yazık ki unuttu.

Aile restoranının girişinde yer alan basamaklar tekerlekli sandalye kullanan vatandaşların önüne büyük bir engel daha çıkarırken, çözüm karga tulumba taşınarak sağlanıyor.

ÜN VE KAÇAN’I KONUKLAR ÇIKARDI

Tekerlekli sandalye tenisinde Ödemiş’i milli takımda temsil etme ümidi beliren Gülşah Kaçan’ın tekerlekli sandalye tenisi milli takımının Ahrandı’daki öğle yemeği gelişi öncesinde ortaya çıkan tablo herkesi üzdü. Ödemişli sporcu Gülşah Kaçan ile milli sporcu Büşra Ün, Ahrandı’da karşılarına çıkan merdiven engelini görevlilerin ve kulüp yöneticilerinin yardımı ile aşabildi. Geçen yıl çıkan yangından sonra yeniden projeleri çizilen yılbaşında faaliyete yeniden başlayan Ahrandı Aile Restoranı’nda bu önemli detay atlanırken, Ödemiş manzarası ile sıcak gecelerinde serinlik veren Ahrandı Çay Bahçesi’nde de aynı sıkıntı yaşanıyor. Yetkililerin bir an önce harekete geçerek rampa veya asansör ile bu soruna çözüm bulacaklarından emin olduklarını belirten vatandaşlar, “Herkesin eğlenmeye hakkı var. Engelleri yaratan biz olmamalıyız. Ödemiş içindeki kaldırımlarda tekerlekli sandalyeler için rampalar mevcut iken böyle önemli bir noktada mutlaka rampa veya rampa uygun değilse asansör ile bu konuya çözüm bulunmalı. Keşke bu güzel tesisler yapılırken bu çok önemli detay unutulmasaydı” dediler.

Bir cevap yazın