Eyüplü engelliler Florya yaz kampında

 Eyüplü engelliler Florya yaz kampında

Eyüplü engelliler Florya yaz kampında

Her yıl yaz aylarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya Yaz Kampı’nda buluşan engelliler, bu sene de aileleriyle birlikte tatilin tadını çıkartıyorlar.

Özürlüler Merkezi ile Eyüp Belediyesi bölgedeki engelli vatandaşları Florya Yaz Kampı’na götürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İstanbul Özürlüler Merkezi, bu sene 16. kez Florya Özürlüler Yaz Kampı’nı düzenliyor..

Her yıl Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya Sosyal Tesisleri’nde 9 günlük periyotlar halinde organize edilen yaz kampından engelli vatandaşlar ve aileleri yararlanabiliyor. Kamp süresince sosyal, kültürel, sportif etkinliklerin yanı sıra çocuklara ve gençlere yönelik eğlenceler de düzenleniyor. İstanbul Özürlüler Merkezi, ayrıca bu kamp sırasında sağlık sorunlarının masaya yatırıldığı seminerler de organize ediyor…

Florya Özürlüler Yaz Kampı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Yaz Kampı, Yeşilköy Çiroz Mevkiinde, 60 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Tüm ihtiyaçların karşılanabileceği 55 evin (içinde televizyon, klima, 24 saat sıcak-soğuk su) yer aldığı kampa katılan engelli vatandaşlar ve yakınları 9 gün boyunca tatil imkânı buluyorlar. Kamp alanı içerisinde özürlü çocuklara uygun oyun alanı, internet kafe, voleybol, basketbol sahaları, masa tenisi, satranç alanları, süs havuzu, yürüyüş parkurları, çamaşırhane, 250 kişilik yemek ve etkinlik salonu, kamp ateşi ve müzik eğlence programları için mini amfi tiyatro alanı, şenlik vb. eğlence programlar için sahne ve sağlık ekibiyle hizmet veren bir revir bulunmaktadır. Bir yaz döneminde 5.280 özürlü ve yakınının faydalandığı kamptan hizmet alanlar düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerden faydalanabilmektedir.

Bir cevap yazın