Görme engelli çocuk hayran bırakıyor

Görme engelli çocuk hayran bırakıyor

Görme engelli çocuk hayran bırakıyor

İslam dünyasının en küçük imamı Sellam, kısa sürede ülkesi Mısır’da ilgi odağı haline geldi. Küçük yaşlardayken dinlediği…

İslam dünyasının en küçük imamı Sellam, kısa sürede ülkesi Mısır’da ilgi odağı haline geldi. Küçük yaşlardayken dinlediği hutbeleri tekrar ederek öğrenen Sellam, hocalarının teşvikiyle bir yıl önce camide okuduğu hutbeyle dikkat çekti.

Okuduğu hutbelerle insanları oldukça etkileyen Sellam, her hafta farklı bir camide hutbe okuyor. Sellam, halkın ilgi ve teveccühünü kazanan hutbe konularını kendisinin seçtiğini, hutbe hazırlarken kaset ve bilgisayardan da yaralandığını söylüyor. İki gözünün de görmemesine rağmen bütün zorlukların üstesinden gelerek büyük bir alim olmak istediğini ifade eden Sellam, “Çok farklı hocalardan Kur’an-ı Kerim dersleri aldım. Hafızlığımı kasetlerden Kuran dinleyerek tamamladım.

Hutbelerin hazırlanması konusunda hocam Muhammed Kemal bana yardımcı oluyor. Bir seneden bu yana camilerde hutbe okuyorum. Hutbe konularını kendim seçiyorum. Seçtiğim konu ile ilgili olarak hocam bana kitaptan bilgiler aktarıyor. Konu ile ilgili olarak kaset ve bilgisayardan Muhammed Hassan gibi hocaların konuşmalarını dinliyorum” şeklinde konuştu. Gelecekle ilgili hayallerini anlatan Sellam, “Gelecekte Kuran’ı Kerim kıraati âlimlerinden birisi olmak istiyorum” dedi.

                       
Samanyolu Haber

Bir cevap yazın