İşadamından engellilere tekerlekli sandalye

İşadamından engellilere tekerlekli sandalye

İşadamından engellilere tekerlekli sandalye

İstanbul’da yaşayan Göreleli hayırsever İlhan Ergül tarafından bağışlanan 10 adet manüel tekerlekli sandalyeler Giresun’da engelli vatandaşlara teslim edildi.

Araçların teslimi dolayısıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Görele Şubesinde bir tören yapıldı. Törene Görele Belediye Başkanvekili Nurettin Emanet, Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Nursi Çağlak, Görele AK Parti İlçe Başkanı Tolga Erener, Görele İlçe Emniyet Müdürvekili İlhan Yıldırım, Çavuşlu Eski Belediye Başkanı Fahri Şirin ile engelliler ve aileleri katıldı.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle törene katılamayan hayırsever işadamı İlhan Ergül adına verilen teşekkür plaketini  babası Hüseyin Ergül aldı. Hüseyin Ergül yaptığı konuşmada, oğlu ile ne kadar övünse az olduğunu belirterek “Onunla gurur duyuyorum ve yardımlarımız imkanlarımız el verdiği  sürece  devam edecektir” dedi.

Omurilik felçliler için tekerlekli sandalyenin çok büyük önem taşıdığını belirten Dernek Başkanı Bülbül Genç de, şöyle konuştu: “Bilindiği üzere ağır engelli gruplarının içersinde yer alan omurilik felçlisi olan insanların başkasına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, sosyal  hayata  katılabilmesi kısacası hayatını özgürce yaşayabilmesi için tekerlekli sandalyeler büyük önem taşımaktadır. Bize tekerlekli sandalye ile destek veren işadamımız İlhan Ergül’e teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Hüseyin Avni Dalman, (Görele) Şükran Bektaş, (Görele) Fatma Usta, (Tirebolu) Emine Usta, (Tirebolu) Mehmet Türkyılmaz, (Eynesil) Asiye Divli, (Görele) Asiye Savaş, (Eynesil) Bülbül Genç, (Görele) Yusuf Kara (Tirebolu) ve Metin Arslan (Görele) isimli engelli vatandaşlara tekerlekli sandalyeleri verildi.

Bir cevap yazın