On Parmağında On Marifet

Malatya’nın Darende ilçesinde on parmağında on marifet bulunan görme engelli genç kız, engelli maaşından yararlanmak için yetkililerin yardımını istiyor.

Malatya`nın Darende ilçesinde on parmağında on marifet bulunan görme engelli genç kız, engelli maaşından yararlanmak için yetkililerin yardımını istiyor.

 

İlçenin Heyik Eteği Mahallesi`nde oturan 19 yaşındaki görme engelli Zeynep Akçay, hünerleri ile görenleri şaşırtıyor. Görme engelli Zeynep Akçay, İstanbul Veysel Varol Görme Engelliler Okulu`nu 5 yıl okuduktan sonra 3 yıl da Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Okulu`nda eğitim gördüğünü belirtip, daha sonra başka bir yerde okuma şansını bulamadığını söyledi. Eğitim gördüğü okullarda, Gitar, Bağlama, Flüt ve Darbuka çalmayı ve beste yapmayı öğrendiğini ifade eden Zeynep Akçay, türkü söyleme

gibi bir çok becerisinin olduğunu söyledi.

Bilgisayar ve kabartma kitaplardan okumayı da bilen genç kız, “Yatacak iki katlı bir ranzam olmasını çok arzu ediyorum” dedi.

Baba İsmail Akçay ve anne Hazal Akçay ise, “Bu yavrumuza lütfen yardımcı olun. Bir çok istekleri var. Ancak maddi imkanımız yeterli olmadığından isteklerini karşılayamıyoruz. Kızımız 19 yaşında olmasına rağmen bir maaş dahi bağlanmadı. İstenilen evraklarını verdik. Ama halen maaş bağlanmadı. İlgili ve yetkililer, yardımcı olsunlar” ifadelerini kullandılar.

Güneş TV

Bir cevap yazın