Ortopedik engellilere web tasarım sertifikası

Ortopedik engellilere web tasarım sertifikası

Ortopedik engellilere web tasarım sertifikası

Türkiye Sakatlar Derneği üyesi 10 ortopedik engelliye düzenlenen törenle bilgisayar web tasarımcısı sertifikası verildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen meslek edindirme kursları kapsamında, ortopedik özürlülere yönelik 3 ay önce bilgisayar web tasarım kursu düzenlendi. Kursu başarıyla tamamlayan 10 kursiyere, dernek binasında düzenlenen törenle sertifika verildi.

Bilgisayar web tasarım eğitmenleri Mevlüt Budak ve Bekir Şık’ın gözetiminde 3 ay süreyle uygulamalı web tasarım eğitimi alan ortopedik engelli kursiyerler, hedeflerinin, profesyonel olarak piyasada çalışmak olduğunu kaydetti.

Tören nedeniyle konuşan Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Efe, özürlülerin sosyo ekonomik yaşamın içinde aktif olarak yer alabilmesi için yoğun çaba gösterdiklerini anlattı.

Efe, bu amaçla İŞKUR, halk eğitim ve milli eğitim müdürlükleri ile sürekli olarak çeşitli meslek edindirme kursları düzenlediklerine vurgu yaparak, “Ülkemizde özürlülerin iş yaşamına aktif olarak katılımları çok düşük. Dernek olarak üyelerimizin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve meslek sahibi olabilmeleri için dönemsel olarak ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili kurs düzenliyoruz. Bugün de bilgisayar web tasarım kursunu başarıyla tamamlayan 10 kursiyerimize sertifika vermenin heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın