Özürlü Çiftin Dramı

Malatya’nın Darende ilçesinde tek odalı bir evde yaşayan işitme engelli Cafer Demirel (29), eşi ve iki çocuğunu özürlü maaşı ile geçindirmeye çalışıyor, Cafer Demirel, yetkililerden iş istiyor.

MALATYA- Cafer Demirel’in annesi Fadime Alçık, yaptığı açıklamada, oğlunun çocukluğunda geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle sağır olduğunu, daha sonra kendisi gibi kendisi gibi işitme engelli olan Dilek Demirel (24) ile evlendiğini söyledi.
Cafer Demirel’in, Muhammet Emin (4) ve Recep Tayyip (3) adlı iki çocuğu olduğunu ifade eden Alçık, oğlunun işitme engelliler okulunda okumayı öğrendiğinden bu yana sürekli kitap okuduğunu dile getirdi.
Oğlunun bilgisayar kullanmayı da öğrendiğini belirten Alçık, Cafer Demirel’in ailesini geçindirecek bir iş istediğini söyledi.
Fadime Alçık, özürlü maaşıyla geçinmeye çalışan Cafer Demirel’in çalışmayı çok istediğini ve yetkililerin yardımını beklediğini ifade etti.
Oğlunun tek odalı bir evde kirada oturduğunu anlatan Alçık, ”Oğlum, işsizlikten kendisini okumaya verdi. Sürekli okuyor. Ona yardımcı olamamak beni çok üzüyor. Onunla aynı evde oturmuyorum ama ona maddi destek de olamıyorum” dedi.
Fadime Alçık (70), yıllar önce kendisinin eşinden ayrıldığını ve çocuklarıyla kaldığını, Cafer Demirel’in iki oğlunu daha iyi şartlarda yetiştirmeyi düşlediğini kaydetti.
Cafer Demirel’in eşinin ve kendisinin özürlü maaşı aldığını anlatan Alçık, ”Yaklaşık 850 TL’ye yakın maaş alıyorlar. Bunun 100 TL’sini kiraya veriyorlar” dedi.

Bir cevap yazın