Şahinbey Belediyesi’nden Engellilere Engelsiz Park

Şahinbey Belediyesi'nden Engellilere Engelsiz Park

Şahinbey Belediyesi’nden Engellilere Engelsiz Park

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, Bedensel Engelli Vatandaşların Park ve Bahçelerden Yeterince…

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, bedensel engelli vatandaşların park ve bahçelerden yeterince yararlanmasını sağlamak için Sosyal Destek Programı (SODES) Özürlü ve Engelli Parkı Projesi kapsamında engelliler parkı yapacak.

Yapım ihalesi tamamlanan ve Yeditepe Mahallesi’nde 8 bin 685 metrekare alan üzerine yapılacak engelliler parkını çalışmalarına yakında başlanacak.

Parkı projesiyle ilgili açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, engellilere özgün oyun aletleri, kondisyon aletleri, basketbol sahası, yürüyüş parkuru, gezinti ve kamelyaların yer aldığı bir park için plan ve proje çalışmasının tamamlandığı söyledi.

Başkan Tahmazoğlu, “8 bin 685 metrekare alan üzerine yapılacak olan engelliler parkımızda 3 bin 965 metrekare yeşil alan, bin 210 metrekare çocuk oyun alanı, 240 metre yürüyüş parkuru ve engelliler tuvaleti olacaktır. Çocuk oyun alanımız içerisinde 1 adet engelli çocuk için basketbol sahası, 2 takım engelli kondisyon aleti, 1 adet büyük, 3 adet küçük takım engelli çocuk oyun gurubu olacak. Bu alanlarımızın zeminleri çocuklarımızın sağlığı için kauçuk zemin kaplama yapılacaktır. Park çevresinde bulunan 240 metre uzunluğundaki yürüyüş parkurumuzda ve basketbol sahamızın zemininde dökme kauçuk zemin kaplaması yapılacaktır.” dedi.

Haberler

Bir cevap yazın