Sanatçılardan Engellilere Destek

Sanatçılardan Engellilere Destek

Sanatçılardan Engellilere Destek

Mersin’de, Bir Engelli Derneği Tarafından Başlatılan ‘Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’na 20 Ressam Eserleriyle Destek Verdi

Mersin’de, bir engelli derneği tarafından başlatılan ‘Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’na 20 ressam eserleriyle destek verdi. Açılacak sergide 20 ressaman satılacak 21 tablosundan elde edilecek gelir kampanyaya bağışlanacak.

Mersin Ortopedik Engelliler Derneğince başlatılan kampanya kapsamında, ressamlar Veli Mert ve kendisi de engelli olan Ahmet Yeşil’in desteğiyle Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sergi Salonu’nda çeşitli ressamlara ait 21 eserin yer aldığı sergi açıldı.

Dernek Başkanı Azize Nalan Bakır, serginin açılışında yaptığı konuşmada, yaklaşık 2 ay önce kentte yaşayan ortopedik engellilerin yaşam kalitelerini iyileştirmek, onların daha mutlu bir yaşamın kapısını aramaları için ihtiyaçları olan akülü tekerlekli sandalyeyi temin edebilmek için kampanya başlattıklarını söyledi.

Aradan geçen süreçte bugüne kadar 4 akülü tekerlekli sandalye temin edebildiklerini, sergideki eserlerin satışından elde edilecek gelirle akülü tekerlekli sandalye alacaklarını vurgulayan Bakır, ‘Bu eserlerin maddi kaynağa dönüşmesi sonucunda temin edilecek akülü tekerlekli sandalyeler, bizlerin hayatını kolaylaştırırken, birilerine bağımlı olarak yaşamadan ya da kısmen de olsa kendi işlerimizi yapabilecek konuma gelebileceğiz’ dedi.

Vali Yardımcısı Kadir Okatan da sergiye emeği geçenleri kutladığını belirtti.

Açılışa, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Karasabun, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Çalışkan, MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi ve dernek üyeleri ile yakınları katıldı.

Fiyatları 2 ile 10 bin lira arasındaki 21 resmin yer aldığı serginin 21 Nisana kadar açık kalacağı bildirildi.

Bir cevap yazın