Tuzla’daki engellilere Amerikan yardımı

Tuzla'daki engellilere Amerikan yardımı

Tuzla’daki engellilere Amerikan yardımı

Dünyada 40 bin engelliye yardım eli uzatan Amerikan Latter-Day Saint Charıtıes (LDS) isimli hayır kuruluşu Tuzla’yı da unutmadı.

Dünya genelinde 40 bin özürlüye yardım eli uzatan Amerikan Latter-Day Saint Charıtıes (LDS) isimli hayır kuruluşu Birleşik Sakatlar Federasyonu işbirliği ile Gönül Elleri çarşısı’na 30 adet tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

Birleşik Sakatlar Federasyonu Başkanı Kenan Özüdoğru, engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladıklarını ve bu tür yardımların süreceğini söyledi.

Tuzla Belediyesi’nin bu alanda yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Özüdoğru “Başkanımız hem genç, hem doktor. Bizleri en iyi anlayan belediye başkanı Şadi Beydir. Gönül Elleri gibi güzide bir çalışmanın Tuzla’da olması tesadüfi değildir. Kendilerine engellilere desteğinden ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

LDS Türkiye temsilcisi Les Jenette ise kurumun 90 ülkede faaliyet gösterdiğini ifade ederek 6 yıldır Türkiye genelinde 31 bin tekerlekli sandalye bağışında bulunduklarını söyledi. İstanbul’da birçok Belediye’ye bu ve benzeri bağış yaptıklarını belirten Jenette, Gönül Ellerine, gönüllü hanımlara başarılar dileyerek “önümüzdeki aylarda sizler için daha fazla çalışacağım” dedi.

Amerikalı temsilci Les Jenette’in taşıdığı kırmızı ay yıldızlı kravat ise dikkatlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın