Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Engelli sporcuların başarısı

Engelli sporcuların başarısı

Pazar günü gerçekleştirilen 32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’na Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü 9 sporcusu ile katıldı.

Tekerlekli Sandalye kulvarında erkeklerden Birol Kamar’ın 2., Semih Görkem’in 3., Ömer Cantay’ın 4. olduğu maratonda, kızlardan Zübeyde Süpürgeci 1., Hamide Kurt 2.’liği elde etti.

Engelli sporcuların büyük başarısı
Bu yıl İsveç ve İtalya’da yapılan Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönen Hamide Kurt ve Ömer Cantay’ın da aralarında bulunduğu 32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’na katılan engelli sporcular, izleyenleri ve yarışanları ayrıca heyecanlandırdı. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çalışmalarını ara vermeden sürdüren sporcular ‘’başarının kolay kazanılmadığını” ifade ederken kendilerine destek verenler herkese özellikle de Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ettiler. Sporcular ayrıca; bu yarışmanın 2012 Londra Olimpiyatları’na iyi hazırlanmaları için büyük bir fırsat olduğunu söylediler.
Başkan onları yalnız bırakmadı                                                                                                   
Engelli sporcuları bitiş noktasında karşılayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “bu azmin zaferidir. Bu çalışmanın sonucudur.” dedi. Başkan Çağırıcı her bir sporcuyu ayrı ayrı tebrik ettikten sonra şunları söyledi: “Bu maratona hazırlanma sürecindeki istikrar başarısını da ayrıca görmek lazım. Başta Zübeyde Süpürgeci olmak üzere bütün sporcularımızı kutluyorum. Bugünkü maratonda onlar bize yeni başarıların da müjdesini vermişlerdir. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın