Şampiyona Altın Saat Hediye

Amerika’da düzenlenen Görme Engelliler Gençler Judo Şampiyonası’nda Dünya birincisi olan Manisalı Yunus Korkmaz’a Manisa Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar kabartmalı altın kaplama saat hediye etti.Manisa Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar, Borsa binasında düzenlenen tören ile Dünya Şampiyonu Manisalı sporcu Yunus Korkmaz’a kabartmalı altın kaplama saat hediye etti. Amerika’da düzenlenen Görme Engelliler Judo Gençler Dünya Şampiyonası’nda birinci olan Korkmaz, antrenörü Ali Atmaca ve Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mehmet Göktaş ile birlikte törene katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mehmet Göktaş, “Kulübümüz birçok engelli gencin topluma kazandırılmasını sağladı. Yeni olmasına rağmen kulübümüz 64 madalya ve 6 kupa kazanma başarısı gösterdi. Başarılı sporcularımızın desteklenmesi yeni başarıların önünü açacak” dedi.

KLÜBE KOŞAR’DAN DESTEK SÖZÜ

60 kiloda Gençler Judo Dünya şampiyonu olan 16 yaşındaki Yunus Korkmaz’ı tebrik eden Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Koşar, “Yunus Korkmaz kardeşimizin Dünya şampiyonu olması bizleri son derece mutlu etti. Tüm engelli kardeşlerimize örnek olduğu gibi tüm sporcu kardeşlerimize de örnek bir davranış da bulunmuştur. Ticaret borsası yönetim kurulu olarak Manisa’yı ve ülkemizi temsil etmesinden dolayı sporcumuzun kullanımına uygun bir altın kol saati hediye etmeyi karar verdik. Bizleri dünya çapında temsil edenlere bundan sonrada destek olacağız. Onlar bizim göğsümüzü kabarttığı müddetçe yanlarında olacağız. Özürlülerin bir şampiyonasını Manisa da yapmayı hedefledik. Görme engelli kardeşlerimizin katıldığı bir organizasyonunu Manisa da yaparak onlara şevk kazandırmak istiyoruz. Ben aynı zamanda Sağır ve dilsiz sporcuların dilini bilen resmi tercümanlığını üslenen bir kişiyim. Onlarla da ilgili bir müsabakayı Manisa da gerçekleştirmek hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmasını görev üslenmesini istiyorum” diye konuştu.

Kulüp antrenörü Ali Atmaca, değişik branşlarda dereceye giren sporculara verdiği destekten ötürü Arif Koşar’a teşekkür madalyası taktı.

Haberciniz

Bir cevap yazın