Teşekkürler ”engelsiz aslanlar”!

Final maçında Türkiye, Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda İtalya ile karşılaştı.

Maça hızlı başlayan İtalya, arka arkaya bulduğu sayılarla birinci periyotu 19-12 önde tamamladı. İkinci periyota iyi başlayan Türkiye, oyunu dengeledi. Hücumları iyi değerlendiren Ay-Yıldızlılar’da Özgür Gürbulak, periyotun sonundaki serbest atışları değerlendiremeyince Türkiye ilk yarıyı 27-25 geride tamamladı.

İtalya üçüncü periyotta da üstünlüğünü sürdürdü. Sayı bulmakta zorlanmayan İtalya, Türkiye’nin hücumlardan boş dönmesi üzerine periyotu 49-39 önde bitirdi.

Son periyotta basit top kayıpları yapan Türkiye, serbest atışlarda da başarısız olunca aradaki fark açıldı. İsmail Boyraz’ın 3 sayı denemeleri de başarısız olunca, İtalya maçtan 64-52 galip ayrılarak şampiyon oldu.

Bu arada, şampiyonada oynanan klasman karşılaşmaları sonunda Türkiye ikinci, İngiltere üçüncü, Polonya dördüncü, Fransa beşinci, Almanya altıncı, İspanya yedinci, İsrail ise sekizinci oldu.

Adana’da düzenlenen ve İtalya’nın şampiyon olduğu Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası kapanış töreniyle sona erdi.

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın final karşılaşmasında Türkiye, Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda İtalya ile karşılaştı.

İtalya’nın 64-52 üstünlüğüyle biten maçın ardından, kapanış töreni düzenlendi. Törende, şampiyonada ilk üçe giren İtalya, Türkiye ve İngiltere’ye madalya ve kupaları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Avrupa Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Jan Berling, ve Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar tarafından verildi.

10 gün süren mücadele sonunda Avrupa şampiyonluğuna ulaşan İtalya’nın sporcu ve teknik heyetinin coşkulu sevincine sahne olan kapanış töreninde daha sonra milli marşlar okundu.

Ajansspor

Bir cevap yazın