Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?
Ülkemizde bulunan engelli vatandaşında kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapabilmeleri için açıklama yapıldı. Gözler engelli memur alımlarına çevrildi. 2012 yılından itibaren Ekpss ile memur alımı hakkında görev yapmalarına rol oynandı.

2022 yılında 66 bin engelli vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapmaktadır ve her geçtiğimiz yıllarda kontenjanlar arttırılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmaya göre engelli adaylara müjde verdi. Kamuya 12 bin engelli kamu personeli alımı yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması;

“Kamu kurum ve kuruluşlarda 4/B sözleşmeli görev yapan personeller için mecburiyeti getirerek 12 bin engelli vatandaşımıza daha istihdam kapısı açılacak”

2012 yılında yapılmasına başlamış olan Ekpss ile engelli memur sayısında yüksek artışlar gerçekleşti. 2002 yıllarında 5777 olan engelli memur sayısı 2022 yılı itibari ile 63087’ye çıktı. Ve Şubat ayında yapılan 2927 yeni yerleşme ile birlikte 66014’e çıktı. Ayrıca her geçtiğimiz yıl bu sayıların yükselmesi beklenmektedir.

2022 EKPSS sonuçlarını 18 Mayıs 2022 tarihinde açıklandı. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile gözler alıma çevrildi. Her yıl yapılan Ekpss ile en az ilkokul mezunu adaylar içinden engelli memur alımı yapılıyor. 2022 yılı içerisinde en az 3 bin kişilik engelli memur ataması beklenmektedir.


Memur Ataması Beklenen Kadrolar Neler?

Hizmetli Görevlisi, Memur Alımı, İmam Hatip Alımı, Kuran Kursu Öğreticisi, Müezzin Kayyım Görevlisi, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri, Santral Memuru, Sekreter Görevlisi, Teknisyen Görevlisi, Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, Veteriner Sağlık Teknisyeni, Avukat Alımı, Anbar Memuru, Bilgisayar İşletmeni Görevlisi, Enflasyon Memuru, Grafiker Görevlisi, İletişim Görevlisi, Kameraman Görevlisi, Programcı Alımı, Sağlık Teknikeri, Tekniker Alımı, Veteriner Sağlık Teknikeri, Zabit Katibi, Büro Görevlisi, Çevre Mühendisi Alımı, Elektrik Mühendisi Alımı, Fizyoterapist Alımı, Hemşire Alımı, İstatistikçi Alımı, Mimar Alımı, Muhasebeci Alımı, Mühendis Alımı, Müze Memuru, Pedagog Alımı, Psikolog Alımı, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog Alımı, Şehir Plancısı Alımı, Veteriner Hekim Alımı yapılacak.

Engelli Memur Alımı Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

18 yaşını bitirmiş olmak,

Suç hükümlülüğü olmamak,

Askerlik ödevini yerine getirmiş olmak,

Ekpss’den sınavına girmiş ve puan almış olmak,